Nisko seryjna produkcja wiązek kablowych

Przerwane łańcuchy dostaw i niepewność w dostawach materiału dają się we znaki branżom produkcyjnym, zapraszamy więc do kontaktu w dziedzinie produkcji wiązek kablowych – nisko seryjnych partiach jako zapewnienie ciągłości i alternatywa dla Państwa obecnych dostawców.

Brak specjalizacji w jednym typie produkcji pozwala nam elastycznie zrealizować zapotrzebowania takie jaki.:

Enkapsulacja końcówek z wykorzystaniem żywic jak i silikonów RTV

Przewlekanie przewodów przez peszele stalowe i plastykowe do 10m

Zaciskanie końcówek formowanych taśmowo i toczonych

Bieleniekońcówek za pomocą lutowia Pb jak i SAC

Testy elektryczne obłożenia i konduktancji

Jako wyznacznik standardu wykonania wykonywanych usług przyjmujemy normę IPC WHMA 620. Generowanie bomu, schematu elektrycznego ze szkicu klienta jak i praca na materiale powierzonym nie stanowią dla nas problemu

Zapraszamy do kontaktu e-mailowego w sprawie wyceny i szczegółów technicznych.  cable(SymbolMałpki)spec-electronic.pl

Osłona PCB formatu euro

Zapraszamy serdecznie do zakupu  osłony płytki elektronicznej w formacie eurocard ( 100 x 160mm ) – przystosowanej do osłony mechanicznej elementów elektronicznych oraz jako izolator dla kart montowanych w obudowie rackowej wysokości 3U. Jest to nowy produkt w naszej ofercie. Wykonany z przeźroczystego tworzywa PET które  posiada odpowiednie wycięcia dla elementów SMD wraz z otworami montażowymi. Numer produktu PN8000001.

W załączniku plik 3D PDF oraz STL w archiwum 7z  eurocard.


Podstawowe cechy materiału .:

Nazwa parametru

Wartość

Tworzywo

PET

Wymiary

158×95,2×2,2 mm

Wytrzymałość termiczna

85’C ISO 75

Temperatura użytkowa

-20’C – 80’C

Testy starzeniowe – szacowanie czasu.

W tym linku zapraszam zainteresowanych do skorzystania z aplikacji pomagającej w oszacowaniu czasu trwania testów starzeniowych dla produktów zawierających elementy elektroniczne. Jest to prosty trójmodułowy program pozwalający na oszacowanie czasu trwania testu w wybranych warunkach.

Moduły dostępne w aplikacji do Praca, Cykle termiczne i Elektromigracja.
W zależności od zakładki określamy temperaturę, wilgotność i czas pracy urządzenia.

UWAGA! Aplikacja wymaga zaakceptowania instalacji z nieznanych źródeł.

 

Usługa niskoseryjne fixtury ICT/FCT

Firma spec-electronic wprowadza do oferty usługę wykonania fixtury testowej dla małoseryjnych pakietów elektronicznych.

Pod pojęciem fixtury testowej należy rozumieć zestaw styków sprężynowych w postaci igieł zamocowanych w tworzywie sztucznym. Rozmieszczone są w sposób umożliwiający przeprowadzenie testu dla elementów elektronicznych np. odczyt wartości rezystancji tzw. ICT lub wykonanie testu funkcyjnego (zaprogramowanie układu scalonego, zadanie przebiegu itd.) – skrótowo określa się to jako FCT.

Częstą nazwą z jaką można się spotkać to „Bed of Nail” aka łoże na gwoździach. Poniższe zdjęcie prezentuje przykład takiego rozwiązania – wystające styki sprężynowe stwarzają wrażenie wystających gwoździ ( dla igieł których zadaniem ma być wcelowanie w płaskie test pady). Gdy celem jest np. wyprowadzenie elementu THT stosuje się igły z wyprowadzeniem wklęsłym (stożek).

Co oznacza „małe serie„? Należy przez to rozumieć stosunkowo niewielką ilość pewnych użyć oferowanej fixtury testowej ( do około 10 000 ) profesjonalne rozwiązania opierające się na technice podciśnieniowej są zdolne do pracy w seriach powyżej kilku milionów cykli bez zauważalnych śladów zużycia.

W celu stworzenia takiej fixtruy należy wysłać zapytanie pod adres info(at)spec-electronic.pl. Minimalne fizyczne wymagania dla projektu to .:
– plik pcb w formacie gerber
– odległość pomiędzy punktami testowymi tzw test pady – minimum 2,2mm
– maksymalny rozmiar płyty 200x180mm
– maksymalny prąd 3A